Jak vyčistit černé boty - tipy a triky

V této praktické příručce se dozvíte, jak snadno vyčistit hrnce Calphalon krok za krokem. Hrnec Calphalon se vyznačuje vysokou kvalitou a trvanlivostí, ale stejně jako u všech nádobí vyžaduje pravidelnou údržbu. Pokud necháte zbytky jídla na hrnci příliš dlouho, mohou se stát tvrdými a těžko odstranitelnými. To může vést k poškození hrnce a zhoršení jeho výkonu. Proto je důležité vědět, jak správně vyčistit hrnce Calphalon, aby vám sloužily po dlouhou dobu a stále vypadaly jako nové.
Jak vyčistit hrnce Calphalon – krok za krokem

Calphalon je značka kvalitního kuchyňského nádobí, která se vyznačuje odolností a snadnou údržbou. Nicméně, i přes kvalitní materiály a povrchy, hrnce Calphalon se mohou nečekaně znečistit a třeba i začít připalovat. Pokud se tak stane, nevěšte hlavu – v tomto článku Vám představíme krok za krokem, jak vyčistit hrnce Calphalon znečištěné odstaralými zbytky jídla.

1. Připravte si vybavení
Nejdůležitějším krokem při čištění hrnce Calphalon je příprava. Pokud si připravíte vše, co budete potřebovat dopředu, ušetříte si čas a usnadníte si práci. Připravte si:

– houbu nebo drátěnku na nádobí
– měkký hadřík
– stříkací láhev s octem
– sůl
– citronovou šťávu
– vodu
– misku

2. Plňte hrnec vodou a solí
Vezměte hrnec Calphalon a naplňte ho vodou asi do čtvrtiny. Přidejte asi 2 lžíce soli a dejte hrnec vařit. Nechte směs vařit asi 15-20 minut.

3. Vyjměte vařící směs z hrnce a nechte jej vychladnout
Najděte misku, do které bude hrnec Calphalon perfektně pasovat. Vyjměte vařící směs z hrnce a do misky nalijte ledovou vodu. Poté vložte hrnec Calphalon do ledové vody.

4. Použijte citronovou šťávu
Citronová šťáva je vynikajícím čisticím prostředkem pro hrnce Calphalon. Vyjměte hrnec z ledové vody a pokapejte ho citronovou šťávou. Nechte hrnec na chvíli odpočinout a poté ho otřete měkkým hadříkem.

5. Použijte směs octa a vody
Smíchejte vodu a ocet v poměru 2:1. Vylejte směs na hrnec Calphalon a nechte ji působit asi 10 minut. Poté směs opláchněte pod tekoucí vodou.

6. Použijte houbu nebo drátěnku na nádobí
Pokud zůstaly nějaké zbytky na hrnci Calphalon, použijte houbu nebo drátěnku na nádobí. Opatrně s ní otřete zbytky jídla nebo uvízlé znečištění.

7. Opláchnutí a usušení
Naposledy hrnec Calphalon opláchněte tekoucí vodou a poté ho usušte měkkým hadříkem.

Takto můžete úspěšně vyčistit své hrnce Calphalon krok za krokem a ponechat je v dokonalém stavu. Pokud budete chtít, vaše nádobí můžete ošetřit i speciálním čisticím prostředkem pro kuchyňské nádobí, který si můžete zakoupit v obchodě s kuchyňským zbožím.

Podobné příspěvky