Jak přirozeně vyčistit dělohu po potratu: Co vše potřebujete vědět

Pokud používáte Gmail pro svoji emailovou komunikaci, určitě jste se již setkali s problémem nedostatku místa v úložišti. Není nic horšího, než nechtěně smazat důležitou zprávu kvůli plné schránce. Naštěstí existuje několik způsobů, jak vyčistit úložiště Gmailu a ušetřit místo pro nové zprávy. V této příručce vám ukážeme, jak snadno a rychle vyčistit vaši schránku a udržet si ji vždy přehlednou a funkční.

Jak vyčistit úložiště Gmailu a ušetřit místo

Úvod

Gmail je jedním z nejpopulárnějších e-mailových klientů, který používají miliony lidí po celém světě. Jedním z jeho hlavních výhod je neomezené úložiště pro e-maily a přílohy. Nicméně, při častém používání dochází k postupnému zaplňování úložiště a může nastat situace, kdy nebudete moci přijímat nové e-maily nebo máte problémy s odesíláním příloh. V tomto článku vám ukážeme, jak vyčistit úložiště Gmailu a ušetřit místo.

Kroky k vyprázdnění koše a složek s nevyžádanou poštou

Prvním krokem k uvolnění místa v Gmailu je vyprázdnění koše a složek s nevyžádanou poštou. Tyto složky mohou obsahovat velké množství e-mailů a příloh, které nejsou pro vás důležité.

1. Přihlaste se do svého účtu Gmail a klikněte na položku „Koš“ v levém panelu.

2. Zde můžete buď vyprázdnit koš kliknutím na tlačítko „Vyprázdnit koš nyní“ v horní části stránky, nebo zvolit konkrétní zprávy, které chcete odstranit, a kliknout na ikonu koše.

3. Stejně tak, můžete se přesunout do složky s nevyžádanou poštou a opět vyprázdnit celou složku najednou nebo odstranit konkrétní zprávy.

Smazání starých a velkých příloh

Dalším krokem k uvolnění místa v Gmailu je smazání starých a velkých příloh. Tyto přílohy mohou zabírat mnoho místa ve vašem úložišti a mohou být uloženy v několika různých složkách.

1. Přihlaste se do svého účtu Gmail a klikněte na položku „Vyhledávání“ v horní části stránky.

2. Poté do pole „Vyhledávat v“ zadejte slovní spojení „přílohy velké:megabyte“, abyste našli všechny e-maily s velkými přílohami.

3. Po kliknutí na tlačítko „Hledat“ se zobrazí seznam všech e-mailů s velkými přílohami. Zvolte e-maily, které chcete odstranit, a klikněte na ikonu koše.

4. Pokud chcete vymazat staré e-maily s přílohami, použijte slovní spojení „starší než:Xměsíců“ (X nahraďte počtem měsíců) jako součást vyhledávání.

Smazání starých emailů

Posledním krokem ke snížení velikosti vašeho úložiště v Gmailu je smazání starých e-mailů. Tyto e-maily mohou být archivovány v několika různých složkách a zabírat velké množství místa.

1. Přihlaste se do svého účtu Gmail a klikněte na položku „Vyhledávání“ v horní části stránky.

2. Do pole „Vyhledávat v“ zadejte slovní spojení „starší než:Xměsíců“ (X nahraďte počtem měsíců), abyste našli všechny e-maily starší než určitý počet měsíců.

3. Klikněte na tlačítko „Hledat“ a zobrazí se seznam všech starých e-mailů. Zvolte, které chcete odstranit, a klikněte na ikonu koše.

Závěr

V tomto článku jsme vám ukázali, jak snížit velikost svého úložiště v Gmailu a ušetřit místo pro nové e-maily a přílohy. Postupujte podle našich kroků a pravidelně vyčišťujte svůj e-mailový účet. Použitím vyhledávací funkce můžete snadno najít staré a velké přílohy a e-maily a odstranit je. Udržováním čistého a uklizeného e-mailového účtu se vyhnete problémům s omezením úložiště.

Podobné příspěvky